Billon w Pałacu Prezydenckim

Kopiuj tekst

15 marca 2017 r.

Billon w Pałacu Prezydenckim

Opublikowany

14 marca Billon przedstawił swoją technologię natychmiastowych płatności prezydentowi Andrzejowi Dudzie, wicepremierowi i ministrowi rozwoju Mateuszowi Morawieckiemu oraz największym spółkom Skarbu Państwa na wydarzeniu “Start-upy w Pałacu”. Billon jako jeden z 10 najbardziej perspektywicznych polskich startupów fintechowych otrzymał ożliwość 4-minutowego wystąpienia poświęconego cyfrowemu pieniądzu i roli Polski w nadchodzącej finansowej rewolucji.

“Start-upy w Pałacu” to wspólny projekt Kancelarii Prezydenta RP oraz Fundacji Startup Poland, którego celem jest promowanie polskich startupów oraz umożliwienie im nawiązania nowych kontaktów biznesowych w kraju i za granicą. Do jego drugiej edycji zostały zaproszone firmy działające w modelu B2B. Z 241 zgłoszonych startupów dziesięć, w tym Billon, otrzymało możliwość 4-minutowego wystąpienia przed wybranymi inwestorami, aniołami biznesu i przedstawicielami państwowych firm.

Nadszedł czas, aby zmienić myślenie o tym, jak używamy pieniędzy. Europejski Bank Centralny wspólnie z Bankiem Japonii prowadzą studia nad wprowadzeniem cyfrowej waluty, która do 2022 r. ma być w obiegu jak gotówka. Wiceprzewodnicząca Szwedzkiego Banku Centralnego Cecilia Skingsley mówi, że Szwecja zacznie stosować cyfrową koronę za dwa lata. Dzięki naszej technologii i nam tu zgromadzonym Polska może to osiągnąć w ciągu roku. Pomyślcie – Polska jako kraj na czele finansowej rewolucji.

Andrzej Horoszczak, założyciel i prezes Billon

Finał II edycji programu Finał II edycji programu Finał II edycji programu

Najwyżej jeden na dziesięć start-upów osiąga sukces. Ale ten jeden na dziesięć decyduje o tym, czy gospodarka jest gospodarką wysoko rozwiniętą, czy gospodarka idzie do przodu, czy państwo jest jednym z państw w czołówce – nie tylko europejskiej, ale w czołówce światowej. Ja bym chciał, żeby Polska w tej czołówce była. Pamiętajmy, że wielkie światowe firmy nie rozwinęły się z wielkich firm. One się rozwinęły z małych firm garażowych stworzonych przez kolegów, właśnie z tej start-upowej odwagi powstały te wielkie światowe konglomeraty. Wierzę, że taka firma wyjdzie także z Polski.

Prezydent Andrzej Duda

Billon razem z innymi firmami zaproszonymi do Pałacu otrzymał z rąk prezydenta specjalny “paszport”. Uprawnia on do udziału w jednej misji gospodarczej z udziałem głowy państwa.
Finał II edycji projektu "Start-upy w Pałacu"

Finał II edycji projektu "Start-upy w Pałacu"

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Billon invited to the Presidential Palace

temu

Billon pitched its idea of financial revolution before the President of Poland Andrzej Duda, Deputy PM and Minister of Development Mateusz Morawiecki, and top public companies at the second edition of the “Start-ups in the Palace” event.
BIK i Billon: Unikalna na światową skalę, pro-kliencka implementacja technologii blockchain w obszarze finansów

temu

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) wraz z firmą technologiczną Billon wprowadzają na rynek unikalne na światową skalę rozwiązanie blockchainowe opracowane przez polskich inżynierów. Dzięki technologii stworzonej przez Billon dwie polskie firmy dokonują „kopernikańskiego przewrotu” w obrocie dokumentami. Na start klienci banków otrzymają gwarancję niezmienności dotyczących ich dokumentów oraz dostęp do nich nawet po ustaniu relacji z bankiem.
Polskie banki coraz bliżej wprowadzenia polskiej technologii blockchain

temu

Polskie banki zakończyły testowanie rozwiązania blockchain polskiej firmy Billon w celu wykorzystania tej technologii do przechowywania i przesyłania dokumentów do klientów. Testy wydajnościowe potwierdziły możliwość zapisywania bezpośrednio w rozproszonym rejestrze nawet 5 milionów dokumentów dziennie, co spełnia potrzeby nawet największych instytucji finansowych w Polsce.
Polski sektor bankowy zaoszczędzi setki milionów złotych

temu

Pięć polskich banków jako pierwsze na świecie publikują dokumenty w opartym na technologii blockchain systemie trwałego nośnika polskiej firmy Billon. Służy on do przechowywania i przesyłania ważnych dokumentów do klientów, takich jak cenniki czy regulaminy. Dzięki zastosowaniu nowej technologii i ograniczeniu kosztów związanych z wymogiem przekazania informacji w niezmienionej formie, polski sektor bankowy może zaoszczędzić rocznie prawie 500 mln zł.

Billon invited to the Presidential Palace

Billon pitched its idea of financial revolution before the President of Poland Andrzej Duda, Deputy PM and Minister of Development Mateusz Morawiecki, and top public companies at the second edition of the “Start-ups in the Palace” event.