Billon zaproszony na Hannover Messe

Kopiuj tekst

20 kwietnia 2017 r.

Billon zaproszony na Hannover Messe

Opublikowany

Firma Billon została zaproszona przez Ministerstwo Środowiska do prezentacji na polskim stoisku na Międzynarodowych Targach Przemysłowych w Hanowerze 24-28 kwietnia. To nagroda za udany występ w programie “Start-upy w Pałacu”.

Billon razem z dwoma innymi startupami obecnymi w Pałacu Prezydenckim, HussarTech i XPTL, otrzymał nagrodę Ministerstwa Rozwoju dla wyróżniających się młodych firm, których profil działalności jest zbieżny z tematem targów Hannover Messe 2017. Firma na zaproszenie ministerstwa wystawi się w strefie startupów na polskim stoisku.

Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju powiedział: – Izrael z pustyni stał się oazą dla start-upów. Nasz system innowacji czeka taka sama droga. Aby tak się stało, będziemy aktywnie wspierać współpracę dużych firm z młodymi spółkami technologicznymi.

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów w Hanowerze pod hasłem SMART MEANS POLAND.  W skład polskiej delegacji na targi wejdą m.in. premier Beata Szydło, wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin, a także przedstawiciele ok. 200 firm, szkół wyższych, czy władz samorządowych.

Hannover Messe to największe targi przemysłowe na świecie, obejmujące wszystkie dziedziny technologii i innowacji. Co roku bierze w nich udział kilka tysięcy wystawców oraz ok. 250 tys. gości. W tym roku targi odbywają się pod hasłem „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0), czy efektywnością energetyczną.

Izrael z pustyni stał się oazą dla start-upów. Nasz system innowacji czeka taka sama droga.

Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Billon, one of the 3 top start-ups in Poland, presents its Distributed Ledger Technology for payouts

temu

Billon joins official Polish delegation to the biggest global trade fair, the Hannover Messe international trade fair April 24-28th 2017.
BIK i Billon: Unikalna na światową skalę, pro-kliencka implementacja technologii blockchain w obszarze finansów

temu

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) wraz z firmą technologiczną Billon wprowadzają na rynek unikalne na światową skalę rozwiązanie blockchainowe opracowane przez polskich inżynierów. Dzięki technologii stworzonej przez Billon dwie polskie firmy dokonują „kopernikańskiego przewrotu” w obrocie dokumentami. Na start klienci banków otrzymają gwarancję niezmienności dotyczących ich dokumentów oraz dostęp do nich nawet po ustaniu relacji z bankiem.
Polski Billon z licencją brytyjskiej FCA

temu

Spółka Billon Financial Ltd, będąca spółką zależną brytyjskiej Billon Group Ltd, ponownie została zarejestrowana jako Small Electronic Money Institution (Mała Instytucja Pieniądza Elektronicznego) przez brytyjskie Financial Conduct Authority. Konieczność re-rejestracji związana była z wdrożeniem Dyrektywy Europejskiej tzw. PSD2 (Payment Services Directive 2), która miała na celu dostosowanie usług płatniczych do zmieniających się warunków zewnętrznych, szczególnie nowych technologii.
Billon podpisuje list intencyjny z Igoria Trade

temu

Spółka Igoria Trade S.A. poinformowała w komunikacie giełdowym z 14 marca 2018 r. o podpisaniu listu intencyjnego z Billon Group Ltd.

Billon replaces pre-paid cards for Philip Morris using DLT

Billon and Philip Morris successfully completed series of pilots in Poland over the past eight months.