Billon zaproszony na Hannover Messe

Kopiuj tekst

20 kwietnia 2017 r.

Billon zaproszony na Hannover Messe

Opublikowany

Firma Billon została zaproszona przez Ministerstwo Środowiska do prezentacji na polskim stoisku na Międzynarodowych Targach Przemysłowych w Hanowerze 24-28 kwietnia. To nagroda za udany występ w programie “Start-upy w Pałacu”.

Billon razem z dwoma innymi startupami obecnymi w Pałacu Prezydenckim, HussarTech i XPTL, otrzymał nagrodę Ministerstwa Rozwoju dla wyróżniających się młodych firm, których profil działalności jest zbieżny z tematem targów Hannover Messe 2017. Firma na zaproszenie ministerstwa wystawi się w strefie startupów na polskim stoisku.

Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju powiedział: – Izrael z pustyni stał się oazą dla start-upów. Nasz system innowacji czeka taka sama droga. Aby tak się stało, będziemy aktywnie wspierać współpracę dużych firm z młodymi spółkami technologicznymi.

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji targów w Hanowerze pod hasłem SMART MEANS POLAND.  W skład polskiej delegacji na targi wejdą m.in. premier Beata Szydło, wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin, a także przedstawiciele ok. 200 firm, szkół wyższych, czy władz samorządowych.

Hannover Messe to największe targi przemysłowe na świecie, obejmujące wszystkie dziedziny technologii i innowacji. Co roku bierze w nich udział kilka tysięcy wystawców oraz ok. 250 tys. gości. W tym roku targi odbywają się pod hasłem „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0), czy efektywnością energetyczną.

Izrael z pustyni stał się oazą dla start-upów. Nasz system innowacji czeka taka sama droga.

Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Billon, one of the 3 top start-ups in Poland, presents its Distributed Ledger Technology for payouts

temu

Billon joins official Polish delegation to the biggest global trade fair, the Hannover Messe international trade fair April 24-28th 2017.
Polski sektor bankowy zaoszczędzi setki milionów złotych

temu

Pięć polskich banków jako pierwsze na świecie publikują dokumenty w opartym na technologii blockchain systemie trwałego nośnika polskiej firmy Billon. Służy on do przechowywania i przesyłania ważnych dokumentów do klientów, takich jak cenniki czy regulaminy. Dzięki zastosowaniu nowej technologii i ograniczeniu kosztów związanych z wymogiem przekazania informacji w niezmienionej formie, polski sektor bankowy może zaoszczędzić rocznie prawie 500 mln zł.
Odpowiedź na artykuł w portalu Zaufana Trzecia Strona

temu

11 grudnia portal Zaufana Trzecia Strona opublikował informację o testach aplikacji Billon, przeprowadzonych przez Tomasza Zielińskiego. Poniżej znajduje się oświadczenie w tej sprawie.
Billon na Kongresie 590 o stanie sektora fintech w Polsce

temu

Katarzyna Sosin, dyrektor Billon Financial Ltd., brała udział w w prezentacji raportu o stanie polskiego sektora fintech, wydanego pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Dyskusja o warunkach działania branży fintechowej i barierach jej rozwoju odbyła się 17 listopada na Kongresie 590 w Rzeszowie.

Billon replaces pre-paid cards for Philip Morris using DLT

Billon and Philip Morris successfully completed series of pilots in Poland over the past eight months.