Billon reprezentuje polski sektor fintech w Tokio
Kopiuj tekst

19 czerwca 2017 r.

Billon reprezentuje polski sektor fintech w Tokio

Firma Billon wygrała głosowanie japońskich ekspertów i wystąpi na konferencji poświęconej polskim rozwiązaniom fintech w ambasadzie w Japonii.

Billon weźmie udział w seminarium “Do IT with Poland” poświęconym prezentacji polskiej branży fintech w ambasadzie RP w Tokio 16 czerwca.

Wyboru siódemki uczestników dokonali sami japońscy uczestnicy seminarium. W głosowaniu udział wzięło ponad 70 przedstawicieli największych instytucji finansowych, firm technologicznych i funduszy venture capital oraz korporacji inwestujących w technologie fintech. Billon zajął pierwsze miejsce spośród ponad 35 zgłoszeń.

Andrzej Horoszczak, prezes firmy Billon, mówi: – Japońskie firmy mogą skorzystać na współpracy z polskimi przedsiębiorstwami fintech implementując rozwiązania na najwyższym światowym poziomie i konkurencyjnej cenie. Wierzę, że technologia opracowana przez Billon okaże się być szczególnie interesująca dla Japończyków z uwagi na gorąco obecnie dyskutowaną tam kwestię pieniądza elektronicznego. Liczę, że przekonamy potencjalnych partnerów nieporównywalną szybkością transakcji, niskimi kosztami i integracją z obecnie funkcjonującymi rozwiązaniami, czyli bankomatami i rachunkami bankowymi.

Japońskie firmy mogą skorzystać na współpracy z polskimi przedsiębiorstwami fintech implementując rozwiązania na najwyższym światowym poziomie i konkurencyjnej cenie.

Andrzej Horoszczak, prezes Billon

Tomasz Jamróz z ambasady RP w Tokio mówi: – Seminarium zorganizowane z inicjatywy ambasady ma zamiar zbudować wizerunek Polski w Japonii jako kraju, w którym opracowywane są nowoczesne technologie. Chcemy wesprzeć ekspansję polskich przedsiębiorstw fintech za granicą, a w szczególności na rynku charakteryzującym się wysokimi barierami wejścia, specyficznymi uwarunkowaniami kulturowymi oraz szczególnym znaczeniem tworzenia i utrzymywania relacji z klientami.

W seminarium zaprezentują się również firmy bankUP, Nethone, EFIX DATA, Finanteq, uPaid, a także Politechnika Śląska. Gośćmi specjalnymi spotkania będą ambasador RP w Japonii Jacek Izydorczyk oraz Ikuo Yasuda, prezes firmy konsultingowej Pinnacle.

W chwili obecnej liczba uczestników czerwcowego wydarzenia zbliża się do 120 osób. Należą do nich przedstawiciele największych japońskich banków i ubezpieczycieli, funduszy venture i private equity, firm technologicznych takich, jak Fujitsu, NEC, Epson, czy NTT Data, banków internetowych i regionalnych oraz japońskich fintechów.

Więcej informacji znajduje się na stronie seminarium: https://doitwithpoland.appspot.com/
Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium
Poland's technologies for FinTech - video by the Embassy of the Republic of Poland in Tokyo

Poland's technologies for FinTech - video by the Embassy of the Republic of Poland in Tokyo

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.