Billon reprezentuje polski sektor fintech w Tokio

19 czerwca 2017 r.

Billon reprezentuje polski sektor fintech w Tokio

Opublikowany

Firma Billon wygrała głosowanie japońskich ekspertów i wystąpi na konferencji poświęconej polskim rozwiązaniom fintech w ambasadzie w Japonii.

Billon weźmie udział w seminarium “Do IT with Poland” poświęconym prezentacji polskiej branży fintech w ambasadzie RP w Tokio 16 czerwca.

Wyboru siódemki uczestników dokonali sami japońscy uczestnicy seminarium. W głosowaniu udział wzięło ponad 70 przedstawicieli największych instytucji finansowych, firm technologicznych i funduszy venture capital oraz korporacji inwestujących w technologie fintech. Billon zajął pierwsze miejsce spośród ponad 35 zgłoszeń.

Andrzej Horoszczak, prezes firmy Billon, mówi: – Japońskie firmy mogą skorzystać na współpracy z polskimi przedsiębiorstwami fintech implementując rozwiązania na najwyższym światowym poziomie i konkurencyjnej cenie. Wierzę, że technologia opracowana przez Billon okaże się być szczególnie interesująca dla Japończyków z uwagi na gorąco obecnie dyskutowaną tam kwestię pieniądza elektronicznego. Liczę, że przekonamy potencjalnych partnerów nieporównywalną szybkością transakcji, niskimi kosztami i integracją z obecnie funkcjonującymi rozwiązaniami, czyli bankomatami i rachunkami bankowymi.

Japońskie firmy mogą skorzystać na współpracy z polskimi przedsiębiorstwami fintech implementując rozwiązania na najwyższym światowym poziomie i konkurencyjnej cenie.

Andrzej Horoszczak, prezes Billon

Tomasz Jamróz z ambasady RP w Tokio mówi: – Seminarium zorganizowane z inicjatywy ambasady ma zamiar zbudować wizerunek Polski w Japonii jako kraju, w którym opracowywane są nowoczesne technologie. Chcemy wesprzeć ekspansję polskich przedsiębiorstw fintech za granicą, a w szczególności na rynku charakteryzującym się wysokimi barierami wejścia, specyficznymi uwarunkowaniami kulturowymi oraz szczególnym znaczeniem tworzenia i utrzymywania relacji z klientami.

W seminarium zaprezentują się również firmy bankUP, Nethone, EFIX DATA, Finanteq, uPaid, a także Politechnika Śląska. Gośćmi specjalnymi spotkania będą ambasador RP w Japonii Jacek Izydorczyk oraz Ikuo Yasuda, prezes firmy konsultingowej Pinnacle.

W chwili obecnej liczba uczestników czerwcowego wydarzenia zbliża się do 120 osób. Należą do nich przedstawiciele największych japońskich banków i ubezpieczycieli, funduszy venture i private equity, firm technologicznych takich, jak Fujitsu, NEC, Epson, czy NTT Data, banków internetowych i regionalnych oraz japońskich fintechów.

Więcej informacji znajduje się na stronie seminarium: https://doitwithpoland.appspot.com/
Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium Seminarium
Poland's technologies for FinTech - video by the Embassy of the Republic of Poland in Tokyo

Poland's technologies for FinTech - video by the Embassy of the Republic of Poland in Tokyo

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Billon represents Polish fintech in Tokyo

temu

Chosen by Japanese experts as the top Polish fintech company, Billon took part in a fintech seminar in the Polish embassy in Tokyo.
Billon na konferencji "blockchain NeXt"

temu

Blockchain to już nie tylko bitcoin i inne kryptowaluty, ale przede wszystkim technologia, która uwiarygadnia każdą zapisaną w niej informację. Jej filary - bezpieczeństwo, niezmienność zapisów i demokratyzacja dostępu do danych - sprawiają, że wszystkie sektory gospodarki i administracji widzą w niej rozwiązanie swoich problemów. O tym, jak blockchain zmienia biznes, opowie konferencja „blockchain NeXt“, która odbędzie się już 21 czerwca w Warszawie.
Możliwe zastosowanie technologii blockchain w branży energetycznej

temu

Polska firma technologiczna Billon we współpracy z Microsoft rozpoczęła pracę nad możliwością wykorzystania technologii blockchain w PGNiG. Zakres współpracy może objąć zarówno stworzenie platformy obsługi klienta indywidualnego, platformy do handlu gazem i energią, jak również płatności w systemach elektromobilności.
Billon’s blockchain technology recognised on global stage with World Summit Awards Winner

temu

Billon, the company that civilized blockchain to built business solutions for real money and smart data, has been selected by the World Summit Awards’ Board of Juries as one of the world’s best digital content solutions for business and commerce category.

Billon represents Polish fintech in Tokyo

Chosen by Japanese experts as the top Polish fintech company, Billon took part in a fintech seminar in the Polish embassy in Tokyo.