Billon otrzyma 100 tysięcy dolarów z funduszu Fintech 71 z USA

Kopiuj tekst

Billon otrzyma 100 tysięcy dolarów z funduszu Fintech 71 z USA

13 września 2017 r.

Billon otrzyma 100 tysięcy dolarów z funduszu Fintech 71 z USA

Opublikowany

Stworzony w Polsce przełomowy system natychmiastowych płatności oparty o technologię rozproszonego rejestru otrzyma 100 tysięcy dolarów z amerykańskiego funduszu dla startupów Fintech 71. Pieniądze przeznaczy na rozwój swoich rozwiązań w USA. Billon jest jedyną polską firmą oraz jedyną wykorzystującą tę technologię, która zakwalifikowała się do programu.

Oprócz dofinansowania nagrodą dla Billonu jest udział w nadzorowanym przez Accenture programie akceleracyjnym.  Przedstawiciele firmy spędzą najbliższych 10 tygodni w Columbus w stanie Ohio, gdzie będą pracować z mentorami z takich firm jak Visa, Mastercard, Prudential, czy Santander. Billon spotka się również z ponad  20 amerykańskimi funduszami inwestycyjnymi oraz amerykańskimi firmami FMCG i ubezpieczeniowymi zainteresowanymi wdrożeniem jego rozwiązań. Stan Ohio jako siedziba 25 firm z listy Fortune 500 jest dla firmy dobrym przyczółkiem do dalszej ekspansji w Ameryce.

David Putts, dyrektor zarządzający rozwojem międzynarodowym mówi: Stany Zjednoczone to rynek, na którym wciąż dominują płatności gotówką i czekami. Jedziemy do USA, żeby przedstawić bankom technologię pozwalającą na podjęcie skutecznej walki o płatności cyfrowe. Rozwiązania Billon sprawiają, że cyfrowe transakcje stają się opłacalne nawet dla najmniejszych kwot. Fintech 71 to idealny partner do zwiększenia widoczności naszych rozwiązań w USA.

Jedziemy do USA, żeby przedstawić bankom technologię pozwalającą na podjęcie skutecznej walki o płatności cyfrowe. 

David Putts, dyrektor zarządzający rozwojem międzynarodowym Billon

Blockchain do codziennych płatności

Z technologii Billon korzysta już Philip Morris, stosując ją do wypłaty nagród motywacyjnych. Jesienią na polskim rynku ruszy platforma e-commerce do obsługi sklepów internetowych, wspierania streamerów i blogerów czy wpłacania dotacji fundacjom. Pieniądze będą przesyłane bezpośrednio między użytkownikami platformy, dlatego do korzystania z niej nie będzie potrzebne ani konto bankowe, ani karta.

Andrzej Horoszczak, założyciel i prezes firmy, mówi: Przewagą naszych rozwiązań jest szybkość ich wdrożenia. Banki, firmy, czy sklepy internetowe mogą zacząć używać technologii Billon do przesyłania wypłat i płatności online w ciągu zaledwie kilku dni. Liczę, że w USA, podobnie jak w Polsce i Wielkiej Brytanii, Billon zintegruje się z bankomatami i punktami stacjonarnymi, dzięki czemu wszędzie będzie można wygodnie wpłacić i wypłacić pieniądze.

Z Polski na świat

Billon konsekwentnie planuje rozwój na skalę światową. Uczestniczy zarówno w misjach i inicjatywach  gospodarczych organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju czy Prezydenta RP, jak również występuje na najważniejszych spotkaniach branży Fintech w Azji, USA i Europy. Zaledwie kilka tygodni przed amerykańskim dofinansowaniem firma otrzymała 2 miliony euro w programie Komisji Europejskiej Horizon 2020.

O Billon: 
Billon to firma technologiczna, która zmienia podstawy funkcjonowania pieniędzy i sposobu, w jaki krążą po świecie. Stworzyliśmy rewolucyjny system natychmiastowych płatności oparty na zaawansowanej kryptografii oraz technologii rozproszonego rejestru (DLT). Nasze rozwiązania obsługują waluty narodowe, są zgodne z regulacjami finansowymi i znoszą bariery czasu i odległości. To technologia, która zaspokaja ludzkie potrzeby w epoce cyfrowej.

Rozwiązania Billon obsługują rynek alternatywnych płatności, szacowany do 2020 r. na 1,4 bln dolarów. Oferujemy narzędzia do wypłaty nagród  motywacyjnych, handlu online oraz dedykowane rozwiązania do obsługi dowolnych procesów biznesowych. Posiadamy licencję FCA na wydawanie pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii. Mamy biura w Warszawie i Londynie.

Więcej na www.billongroup.com

O Fintech71:
Fintech 71 to akcelerator non-profit dla startupów fintechowych i oferujących innowacje finansowe, tworzony przez firmy ze stanu Ohio w USA. Jego nazwa pochodzi od przebiegającej przez stan autostrady nr 71. Celem akceleratora jest rozwój przedsiębiorczości, uczynienie z Ohio atrakcyjnego miejsca dla firm fintechowych i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w firmach z sektora usług finansowych oraz znajdujących się na listach Fortune 500 i Fortune 1000. Więcej informacji na fintech71.com.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

smartphone-2212963_960_720.png

grafika | 370 KB

Pobierz
logo-billon.png

grafika | 67,3 KB

Pobierz
logo-billon2-white.png

grafika | 80,7 KB

Pobierz
products footage.png

grafika | 65,8 KB

Pobierz
logo-billon2.png

grafika | 50,4 KB

Pobierz
logo-billon_white.png

grafika | 60,4 KB

Pobierz
Andrzej_Horoszczak_Billon_photo.jpg

grafika | 448 KB

Pobierz
David-Putts-picture.png

grafika | 63 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Blockchain-Based Payments Provider Billon Receives UK e-Money Registration

temu

"Billon’s FCA registration will help prove that you can encrypt everyday currencies without the need for an alternative cryptocurrency."
BIK i Billon: Unikalna na światową skalę, pro-kliencka implementacja technologii blockchain w obszarze finansów

temu

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) wraz z firmą technologiczną Billon wprowadzają na rynek unikalne na światową skalę rozwiązanie blockchainowe opracowane przez polskich inżynierów. Dzięki technologii stworzonej przez Billon dwie polskie firmy dokonują „kopernikańskiego przewrotu” w obrocie dokumentami. Na start klienci banków otrzymają gwarancję niezmienności dotyczących ich dokumentów oraz dostęp do nich nawet po ustaniu relacji z bankiem.
Polskie banki coraz bliżej wprowadzenia polskiej technologii blockchain

temu

Polskie banki zakończyły testowanie rozwiązania blockchain polskiej firmy Billon w celu wykorzystania tej technologii do przechowywania i przesyłania dokumentów do klientów. Testy wydajnościowe potwierdziły możliwość zapisywania bezpośrednio w rozproszonym rejestrze nawet 5 milionów dokumentów dziennie, co spełnia potrzeby nawet największych instytucji finansowych w Polsce.
Polski sektor bankowy zaoszczędzi setki milionów złotych

temu

Pięć polskich banków jako pierwsze na świecie publikują dokumenty w opartym na technologii blockchain systemie trwałego nośnika polskiej firmy Billon. Służy on do przechowywania i przesyłania ważnych dokumentów do klientów, takich jak cenniki czy regulaminy. Dzięki zastosowaniu nowej technologii i ograniczeniu kosztów związanych z wymogiem przekazania informacji w niezmienionej formie, polski sektor bankowy może zaoszczędzić rocznie prawie 500 mln zł.

Billon gains acceptance to Fintech71 start-up accelerator

Billon Group (http://www.billongroup.com), today announces it has been accepted into the non-profit Fintech accelerator Fintech71 based in the USA. It is one of ten start-ups selected and one of the few distributed ledger technology (DLT) companies with proven and live products.