Billon reprezentuje Polskę w konkursie na najlepszy startup w Europie Środkowej

Kopiuj tekst

Billon reprezentuje Polskę w konkursie na najlepszy startup w Europie Środkowej

5 października 2017 r.

Billon reprezentuje Polskę w konkursie na najlepszy startup w Europie Środkowej

Opublikowany

Polski startup Billon, który stworzył przełomowy system natychmiastowych płatności oparty o technologię rozproszonego rejestru, reprezentuje Polskę w międzynarodowym konkursie Central European Startup Awards. Zwycięzca wybrany przez internautów w głosowaniu w dniach 4-18 października otrzyma nagrodę 100 tys. euro.

Central European Startup Awards jest częścią konkursu Global Startup Awards, który wybiera najlepsze pomysły biznesowe spośród 4 regionów, obejmujących łącznie 25 krajów na całym świecie. W przeszłości nagrodę Global Startup Awards otrzymały takie firmy jak Zendesk, czy Endomondo.

W polskich eliminacjach do Central European Startup Awards, rozstrzygniętych 26 września, Billon zwyciężył w kategorii fintech dzięki swojej innowacyjności i przełomowym rozwiązaniom płatnościowym. Teraz rywalizuje z 9 innymi firmami z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Ogłoszenie zwycięzcy odbędzie się 23 listopada podczas Wielkiego Finału CESAwards w Sofii. Start-upy wezmą tam udział w ekskluzywnych spotkaniach i warsztatach z pomysłodawcami i wizjonerami innych biznesów.

Głos na Billon można oddać pod adresem https://goo.gl/9MkXL9
Andrzej Horoszczak, założyciel i prezes firmy, mówi: Cieszę się, że Billon ma szansę rywalizować z najlepszymi firmami z innych krajów Europy Środkowej. Zachęcam do głosowania na nas. Każdy nas sukces to krok bliżej ku spełnieniu wizji nowej globalnej platformy technologicznej do obsługi cyfrowych płatności.

Pieniądze online

Billon to firma technologiczna, która zmienia podstawy funkcjonowania pieniędzy i sposobu, w jaki krążą po świecie. Startup stworzył rewolucyjny system natychmiastowych płatności oparty na zaawansowanej kryptografii oraz technologii rozproszonego rejestru (DLT). Rozwiązania firmy obsługują waluty narodowe, są zgodne z regulacjami finansowymi i pozwalają na natychmiastowe i bezpośrednie przesyłanie pieniędzy w formie cyfrowych danych między użytkownikami.

Rozwiązania Billon obsługują rynek alternatywnych płatności, szacowany do 2020 r. na 1,4 bln dolarów. Startup oferuje narzędzia do obsługi programów lojalnościowych nagród motywacyjnych, z których korzysta już m.in. Philip Morris. Ponadto technologia Billon może mieć też zastosowanie w handlu online oraz innych rozwiązaniach do obsługi procesów biznesowych. Jesienią na polskim rynku ruszy platforma e-commerce do obsługi sklepów internetowych, wspierania streamerów i blogerów czy wpłacania dotacji fundacjom. Pieniądze będą przesyłane bezpośrednio między użytkownikami platformy, dlatego do korzystania z niej nie będzie potrzebne ani konto bankowe, ani karta. Billon posiada licencję FCA na wydawanie pieniądza elektronicznego w Wielkiej Brytanii.

Z Polski na świat

Billon konsekwentnie planuje rozwój na skalę światową. Uczestniczy zarówno w misjach i inicjatywach  gospodarczych organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju czy Prezydenta RP, jak również występuje na najważniejszych spotkaniach branży fintech w Azji, USA i Europie. Kilka tygodni temu firma otrzymała 2 miliony euro dofinansowania w programie Komisji Europejskiej Horizon 2020 oraz 100 tys. dolarów w amerykańskim akceleratorze Fintech 71.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Billon needs your vote to be the best fintech startup in Central Europe

temu

Billon, the provider of a breakthrough distributed ledger technology for instant online payments, is a Regional Finalist at the 2017 Central European Startup Awards. You can vote for Billon online until October 24 and help win the 100.000 EUR award.
Polski sektor bankowy zaoszczędzi setki milionów złotych

temu

Pięć polskich banków jako pierwsze na świecie publikują dokumenty w opartym na technologii blockchain systemie trwałego nośnika polskiej firmy Billon. Służy on do przechowywania i przesyłania ważnych dokumentów do klientów, takich jak cenniki czy regulaminy. Dzięki zastosowaniu nowej technologii i ograniczeniu kosztów związanych z wymogiem przekazania informacji w niezmienionej formie, polski sektor bankowy może zaoszczędzić rocznie prawie 500 mln zł.
Billon z nagrodą World Summit Award za realizację celów ONZ

temu

Polska firma technologiczna Billon została zwycięzcą konkursu World Summit Award w kategorii Business & Commerce jako autor jednego z 40 najlepszych cyfrowych rozwiązań, które umożliwiają osiągnięcie celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Billon z kolejnym dofinansowaniem na 4,5 mln zł

temu

Polski start-up Billon, który stworzył przełomowy system natychmiastowych płatności walutami narodowymi oparty o technologię blockchain otrzymał prawie 4,5 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój. Otrzymane pieniądze firma planuje przeznaczyć na rozwój technologiczny swojego systemu.

Billon needs your vote to be the best fintech startup in Central Europe

Billon, the provider of a breakthrough distributed ledger technology for instant online payments, is a Regional Finalist at the 2017 Central European Startup Awards. You can vote for Billon online until October 24 and help win the 100.000 EUR award.