Billon i Mitsui Knowledge Industry podpisują porozumienie o współpracy

14 listopada 2017 r.

Billon i Mitsui Knowledge Industry podpisują porozumienie o współpracy

Opublikowany

Japońska firma Mitsui Knowledge Industry ma wyłączne prawo do promowania technologii blockchain Billon w Japonii i na innych rynkach azjatyckich. 

Billon Group Limited (Billon) and Mitsui Knowledge Industry Co. Ltd. (MKI) podpisały porozumienie o współpracy w celu wprowadzenia na rynki azjatyckie opracowanej przez Billon technologii rozproszonego rejestru (DLT). Jest to pierwsza taka współpraca między Billonem a partnerem z Azji. MKI ma wyłączne prawa do działań promocyjnych i badania biznesowego potencjału rozwiązań Billon w Japonii, Indonezji, Wietnamie i w innych krajach azjatyckich do końca marca 2018 r.

Pomysł wprowadzenia cyfrowej wersji narodowej waluty jest w ostatnich latach tematem dyskusji w różnych krajach. Cyfryzacja walut narodowych może nie tylko zwiększyć wydajność transakcji finansowych, ale również włączyć do cyfrowej gospodarki nieuczestniczące w niej wcześniej osoby oraz zmniejszyć ryzyko kradzieży lub utraty pieniędzy.

Billon opracował technologię rozproszonego rejestru (DLT) umożliwiającą zapisywanie regulowanych walut w sieci blockchain  i natychmiastowe transakcje bezpośrednio między uczestnikami tej sieci, bez udziału pośredników. W Wielkiej Brytanii Billon brał udział w piaskownicy regulacyjnej FCA i otrzymał licencję wydawcy pieniądza elektronicznego, zgodnie z którą może zapisywać brytyjskie funty na blockchainie.


Billon opracował pierwszy na świecie blockchain umożliwiający przesyłanie regulowanych walut, takich jak funty, czy złotówki

Billon opracował pierwszy na świecie blockchain umożliwiający przesyłanie regulowanych walut, takich jak funty, czy złotówki

To unikalne rozwiązanie, łączące niskie koszty i wysoką szybkość transakcje, może zostać wykorzystane między innymi do wypłat masowych. W Polsce rozwiązanie Billon wdrożył Philip Morris do obsługi swojego programu nagród motywacyjnych. Cyfrowe rozwiązanie Billon znacząco obniżyło koszty obsługi nagród, wypłacanych wcześniej w postaci kart pre-paid i bonów. Nagrody wypłacane na smartfony mogą być nie tylko realizowane w sklepach akceptujących płątności Billon, ale też przelewane na konto lub wypłacane z bankomatu jako gotówka. Odbiorcy nagród wskazywali wysoki poziom bezpieczeństwa i wygodę używania zwykłej waluty jako jedne z głównych zalet rozwiązania.

Wirtualne waluty i elektroniczne pieniądze są już codziennoscią w Japonii, ale pomysł i technologia Billon wykraczają nawet poza japońską codzienność. MKI wykorzysta wiedzę i sieć kontaktów zgromadzoną w ciągu 40 lat działalności w branży finansowej, żeby upowszechnić tę zaawansowaną technologię w Japonii i Azji, testując jej zastosowanie w różnych systemach prawnych i otoczeniach biznesowych.


O MKI
Mitsui Knowledge Industry Co. Ltd. (MKI) powstała w 1991 r. Zgodnie z misją bycia "twórcą usług IT", MKI skupia się na tworzeniu i rozwijaniu unikalnych nowych technologii i usług. Firma buduje systemy i sieci IT, centra danych oraz oferuje usługi konsultingowe i chmurowe.  Celem działań firmy jest  spełnianie potrzeb rynków i konsumentów, wykorzystanie techniczne zdolności do tworzenia nowych obszarów dla biznesu i dostarczenie wartości klientom.

Dowiedz się więcej na www.mki.co.jp

O Billon
Billon zmienia sposób , w jaki ludzie przesyłają między sobą regulowane pieniądze i dane. Firma stworzyła rewolucyjną, skalowalną architekturę blockchain, która potrafi zapisać i przetwarzać każdą prawdziwą walutę, zapewnić natychmiastowe płatności o niezwykle niskich kosztach i napędzać nowe procesy biznesowe. Billon powstał w 2012 r. i zatrudnia ponad 100 osób w Polsce, Wielkiej Brytanii i USA. Firma ma licencję wydawcy pieniądza elektronicznego FCA/

Dowiedz się więcej na www.billongroup.com

Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.