Billon z nagrodą za najlepszy blockchain dla korporacji
Kopiuj tekst

6 lipca 2018 r.

Billon z nagrodą za najlepszy blockchain dla korporacji

Billon zdobywa brytyjską nagrodę „The Europas Awards“ za najlepszy projekt korporacyjny wykorzystujący technologię blockchain.

Polska spółka technologiczna Billon została wyróżniona za najlepszy korporacyjny projekt zbudowany na swojej technologii blockchain w konkursie The Europas. Nagroda, przyznana podczas odbywającej się co roku w Londynie konferencji największych europejskich firm technologicznych, dotyczy wspólnej inicjatywy Billona z Biurem Informacji Kredytowej (BIK).

Wyróżnienia The Europas przyznawane są na podstawie głosów 10 tys. najbardziej wpływowych i znaczących osobistości z branży fintech oraz opinii 30 międzynarodowych sędziów. Nagroda jest także konsekwencją niedawnego włączenia Billona, jako jedynej polskiej spółki, na listę FinTech50, w skład której wchodzą najlepsze europejskie startupy technologiczne i finansowe.

Jesteśmy dumni, że The Europas w taki sposób wyróżnił zbudowany dla korporacji polski projekt blockchainowy. Nasze partnerstwo z BIK stanowi początek prawdziwej rewolucji w zarządzaniu i dostępie do informacji zarówno dla korporacji jak i użytkowników końcowych. – mówi Andrzej Horoszczak, prezes i założyciel firmy Billon.

Partnerstwo z BIK, który zgromadził w swojej bazie około 146 milionów historii kredytowych ponad 24 milionów Polaków, stwarza niespotykaną dotąd przestrzeń do ochrony tożsamości i nową jakość zarządzania dokumentami klientów. Współpraca obu instytucji nad tym pionierskim rozwiązaniem zaczęła się już w IV kwartale 2017 roku i  wypłynęła z potrzeby rozwiązania problemu tzw. trwałego nośnika informacji, zdefiniowanego przez szereg regulacji i dyrektyw unijnych, takich jak  RODO oraz najnowszych rozporządzeń MIFID II i IDD.  Wykorzystanie technologii blockchain gwarantuje klientowi banku niezmienność opublikowanego dokumentu. Dodatkowo klient będzie miał łatwy dostęp do tego dokumentu nawet po ustaniu jego relacji z bankiem, poprzez portal bik.pl.

Stworzone przez polskich inżynierów rozwiązanie blockchainowe przynosi rewolucyjną zmianę w obrocie dokumentami. Pozwala też na realizację usług elektronicznego potwierdzenia doręczenia oraz zdalnego zawierania umów online. Testy przeprowadzone na jesieni dowiodły łatwość implementacji rozwiązania, jak również jego dużą wydajność. Blockchain opracowany przez inżynierów Billona jest w stanie publikować ponad 150 milionów dokumentów miesięcznie, co spełnia potrzeby największych instytucji finansowych w Polsce.
Powiązane artykuły
Billon wins Best Corporate Blockchain Project at The Europas Awards

Billon, the technology company civilising blockchain, has won Best Corporate Blockchain Project at The Europas Startup Conference and Awards in London. The annual celebration of Europe’s brightest and best tech companies, recognised Billon’s recent work with Biuro Informacji Kredytowej (BIK), the biggest CEE credit score provider, to move up to 25 million records to blockchain.
Poland becomes world’s first to put banking records on the blockchain

Polish Credit Office, the largest credit bureau in CEE, commits to implementing Billon blockchain for storage and secure access to sensitive customer information.
Polska firma po raz pierwszy na prestiżowej liście Fintech50

Billon jako jedyna polska spółka technologiczna znalazła się w gronie 50 najlepszych fintechów w Europie.
Billon na konferencji "blockchain NeXt"

Blockchain to już nie tylko bitcoin i inne kryptowaluty, ale przede wszystkim technologia, która uwiarygadnia każdą zapisaną w niej informację. Jej filary - bezpieczeństwo, niezmienność zapisów i demokratyzacja dostępu do danych - sprawiają, że wszystkie sektory gospodarki i administracji widzą w niej rozwiązanie swoich problemów. O tym, jak blockchain zmienia biznes, opowie konferencja „blockchain NeXt“, która odbędzie się już 21 czerwca w Warszawie.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.